15 Temmuz 2016’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilmek istenen alçak darbe girişimini, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti, hükümetimizin kararlı tutumu ve milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla önlenmiştir.
Cumhurbaşkanımızın davetiyle milletimizin evlatları meydanlarda, sokaklarda canları pahasına adeta eşsiz bir destan yazarak bu hain girişimi durdurmuştur. Onlar bu vatan uğruna şehit ve gazi olmuşlardır.
            5 Temmuz Şehitliği’nde yapılan anma törenine; Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakanımız Binali YILDIRIM, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz katılırken; İlçemizi temsilen Kaymakamımız Sayın Hulusi DOĞAN, İlçe Müftümüz Bekir DERİN, AK Parti İlçe Başkanı Ali Burak TEPE katıldı.
İlçe Müftülüğüz vaiz ve imamlarının 15 Temmuz Şehitlerimiz için okunan dua eşlik eden Sayın DOĞAN,” başta İlçe Şehitlerimiz Tahsin GEREKLİ ve Adil BÜYÜKCENGİZ olmak üzere tüm 15 Temmuz alçak darbe girişimine karşı canlarını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum” dedi.