İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve bütün kamu kurumlarında uygulanmasına karar verilen ‘Açık Kapı Projesi, Avcılarda uygulanmaya başlandı.

Hükümet Konağı’na gelen ve resmi kurumlarda işlerini halletmek, sorunlarına çözüm bulmak isteyen vatandaşlar, ilk olarak açık kapı masasına uğrayıp, burada görüş alacak, ‘Açık Kapı Projesi’ ile vatandaşla bire bir, güler yüzlü ve sıcak bir şekilde iletişim kurma, sorunların dinlenerek çözümüne ilişkin yol gösterilmesi, bürokrasi ve kırtasiyeciliğin en aza indirilmesi, vatandaşın taleplerinin elektronik ortamda alınarak, en kısa sürede sonuçlandırılması hedeflenmektedir. Açık kapı masasında, güler yüzlü, iletişim sıkıntısı çekmeyen personelin yanısıra bir de psikolojik danışman görev yapacak.

Hükümet konağı girişine yeni kurulan açık kapının açılışını yapan Sayın DOĞAN, yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun verdiği talimatlarla hayata geçirilen ‘Açık Kapı projesi ile vatandaşımız kamu kurumlarımıza çok rahatça gelecek, tatlı dille, güler yüzle, ilgiyle karşılanacak. Vatandaşımızın işlerinin en kısa sürede en iyi şekilde çözümlenmesi için gereken çalışmalar yapılacak, onları sabırla dinleyeceğiz ve işlerini en iyi şekilde çözmek için hep beraber uğraşacağız”. Dedi.