Avcılar İlçemizde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Çelenk Sunma Programı 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü Saat:10.00 da Kaymakamlığımız Hizmet Binası Önünde Bulunan Tören Alanında Gerçekleştirildi.
 
 
Kaymakamımız Sayın Hulusi DOĞAN'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı;
Değerli Vatandaşlarım,
 
Türk milletinin en önemli zaferlerinden biri olan Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı 19 Mayıs, her yıl çeşitli törenlerle kutlanmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Kurtuluş Savaşı'nı başlattığı gün olan 19 Mayıs, Atatürk tarafından gençlere armağan edilmiştir.
19 Mayıs 1919 Bağımsızlığına düşkün Türk Milletine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalama kararlığının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımının tarihidir.
Cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli örneği olacaksınız." diyen Atatürk, Türk Gençliğinin her zaman başarılı olacağına inancını dile getirmiştir.
Hürriyetin, Bağımsızlığın, Egemenliğin, Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olan Türk gençliğine bayram olarak armağan edilen ve Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gününüzü en samimi dileklerimle kutlarım.
Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere bu günü armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tüm silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve tüm halkımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.