Sorunları yerinde incelemek ve hızlı çözüm önerilerine ulaşmak amacıyla sahaya inen Kaymakamımız Sayın Hulusi DOĞAN, Gümüşpala Mahalle sakinlerinin ve kanaat önderlerinin katılımıyla Süleyman Nazif Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda vatandaşla buluşma toplantısı düzenledi.
Gümüşpala Mahalle sakinlerinin ilçedeki tüm kurum amirlerini topluca bir arada görerek sorunlarını ilk ağızdan yetkililere iletme imkânı bulmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Kaymakam Hulusi DOĞAN, yapılan bu uygulamanın vatandaşa hizmette etkili bir yöntem olduğunu özellikle belirterek halk toplantılarının devam edeceğini bildirdi.
Toplantıda; sokak lambalarının yetersizliği, hırsızlık olayları, okulların güvenlik problemleri, habersiz su kesintileri, geç saatlerdeki gürültü gibi vatandaşlardan gelen sorunlar tek tek dinlendi. İletilen sorunlar konusunda vatandaşlara ilgili kurum müdürleri tarafından gerçekçi ve şeffaf bilgilendirmeler yapılarak özellikle halkta son zamanlarda oluşan dedikodu mahiyetindeki bilgiler ve yanlış bilinen sorunlar çözüme kavuşturuldu, Örneğin okul önünde uyuşturucu satıldığı iddiaları karşısında Sayın Hulusi DOĞAN; bunun bir “algı operasyonu” olduğunu belirterek art niyetli kişiler tarafından halka empoze edildiğini, riskli bölgelerdeki okullarda polis ekiplerinin sürekli görev yaptığını, diğer okullarda ise okul müdürleri ve yardımcılarının okul çıkışlarında bizzat denetim yaptığını, her yıl eğitim öğretim yılı başlamadan önce bizzat emniyet müdürü ve okul müdürleri ile güvenlik toplantısı yapıldığını ve gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirtti. Vatandaşın sorunlarını vatandaştan dinlemeye devam edeceğini belirterek katılımcılara tek tek teşekkür etti.