Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Avcılar Kaymakamlığı arasında imzalanan Protokolle görevlendirilen hükümlüler, ilk defa Avcılar Kaymakamı Sayın Hulusi DOĞAN’ın başlattığı ve tüm ilçelere örnek olan proje ile Kaymakamlık Hizmet Binasına gelen yaşlı ve engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye desteği dâhil her konuda yardımcı olmaya başladılar. Kaymakamımız Sayın Hulusi DOĞAN’ın büyük desteği ve Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü hükümlü sorumlusu Mehmet ÖZDEMİRCİ’nin özverili çalışmalarıyla proje kısa zamanda ses getirdi.
Kamu yararına çalışma cezaları, suça karışmış olan kimselerin kamu vicdanında açmış oldukları yarayı yine kamu için ücretsiz olarak çalışarak sarma çabası içerisine girmelerini sağlamaktır. Hapis cezasına seçenek bir yaptırım olan kamu yararına çalışma cezası ile kişiler işlemiş oldukları fiilin karşılığını sosyal hayattan kopmadan bir kamu kurumu ya da kamuya yararlı bir işte çalışarak ödemelerini amaçlamıştır.
            Proje ile yardıma ihtiyaç duyan yaşlı ve engelli vatandaşlara hizmet verilirken bir yandan da kamu yararına çalışma cezası olan hükümlülerin rehabilitasyonuna yardımcı olmaktadır. Vatandaşlar kadar hükümlülerinde memnun olduğu bu uygulama diğer ilçelere de örnek teşkil etmiştir. Kaymakamımız Sayın Hulusi DOĞAN’a Vatandaşlardan gelen sözlü ve yazılı teşekkür ve dualar her geçen gün artmaktadır.