Toplantıya Kaymakamımız Ömer Lütfi YARAN, İlçe Emniyet Müdürü Bülent YEŞİLYURT, İlçe Müftüsü Bekir DERİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin ENGİN, Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Aydın TORUN, SYDV Müdürü Onur SARITAÇ, İlçe Nüfus Müdürü Orhan KAYA ve diğer komisyon üyeleri katıldı
 
Sosyal Hizmet Merkez Müdür Yardımcısı Damla ÇALIKEL, yapılmış ve programda olan çalışmalar hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi. Bilgilendirmede, sokakta çalıştırılan çocukların karşılaşabilecekleri riskler hakkında toplumun bilgilendirilerek daha duyarlı hale getirilebilmesi amaçlandı. Okullarımızda özellikle sınıflarda çocuklarda gözlemlenen olumsuzlukların Okul Risk Takip Kurulları oluşturularak takip edilmesi; aile, çocuk ve diğer ebeveynleri ile görüşülerek sorunun çözümüne yönelik işlem başlatılması ve gerekirse ilgili kurumlara vakanın yönlendirilmesi teklifi de toplantıda görüşüldü.
 
Toplantıda ayrıca, İlçe Koordinasyon kurul üyeleri katılımcılardan beklentileri aktarıldı ve görüşlerini bildirdi. Paydaş kurumlarca İlçe Çocuk Koruma alanına ilişkin yapılabilecek çalışma önerisi de toplantıda görüşüldü.