İlçemizde madde bağımlılığıyla mücadele etmek amacıyla kurulan ‘’Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu’’  toplantısı Kaymakam Ömer Lütfi YARAN başkanlığında,  Kaymakamlık Toplantı Salonunda  yapıldı.
Toplantıya Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu üyeleri katıldı.
Madde kullanımının insan sağlığına zararları, madde kullanan kişilerde fiziksel ve ruhsal değişiklikleri nasıl farkedecekleri, madde kullanımını farkedildiği bu süreçte neler yapması gerektiği ve madde bağımlılığıyla mücadele  hakkında bilgilendirme seminerlerine camilerde, cemevlerinde, ve halka ulaşılabilen her yede hız kesmeden devam edilmesi gibi konular görüşüldü.
Kaymakam Ömer Lütfi YARAN toplantıda yaptığı konuşmasında; “Uyuşturucu madde bağımlılığı Ülkemizde gittikçe yayılan büyük bir halk sağlığı sorunudur. Maalesef madde bağımlılığı yaşı giderek düşüyor, bu noktada hepimize büyük görev düşüyor, özellikle ailelerin çocuklarının arkadaş ortamlarını iyi takip etmesi gerekiyor. Geleceğimiz olan gençlerin  spor aktivitelerine, çeşitli sanat dallarına ve meslek edinme kurslarına yönlendirmek hem  onların  kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağlayacak hem de toplumuza sağlıklı bireyler kazandıracaktır.’’ dedi.