Derneğin kurucusu aynı zamanda tiyatro ve dizi oyuncusu Alper TÜREDİ Kaymakamımız Sayın Hulusi DOĞAN’ı makamında ziyaret ederek kampanyayı tanıtıp destek istedi.

Sayın TÜREDİ kızını 15 yıl önce lösemiden kaybettiğini belirterek, kanser tedavisi gören çocukların önemli kısmının dar gelirli, Anadolunun çeşitli yerlerinden gelen, konaklama dahil pek çok sorunla karşılan aileler olduğunu, kampanyanın amacının da kanserli çocukların ailelerine bir “konuk evi” hazırlamak ve kanserli çocukların masum dileklerini yerine getirme amacına hizmet edeceğini bildirdi.

Kampanyayla gerçekleştirilmek istenen; kullanılmayan bozuk ve eski model cep telefonlarının toplanarak Kocaeli İli Kartepe İlçesinde bir fabrikada dönüştürülerek, elde edilen gelir ile kanserli çocukların tedavi sürecinde onlara ve ailelerine destek olacak bir adım olacaktır.

İlçesinde tüm kurumlarıyla ihtiyaç sahiplerinin hep yanında olan, sosyal sorumluluk projelerinde öncü görevi üstlenen, çok kısa süre önce ulusal basında da yer alan 12 yaşında kalbi olmayan Ferhat’ın derdine derman olan Kaymakamımız Sayın Hulusi DOĞAN yapılmak istenen çok anlamlı olduğunu belirterek elinden gelen desteği vereceğini belirtti. Sayın DOĞAN İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin ENGİN’e İlçedeki okullarda kampanyayla ilgili bir çalışma yapılması yönünde talimatı verdi.